ZQSCORE GOAL

QQ288
QQ188
Top Leagues

League Time Status Home Score Away HT
Result Date 07-12-2019
MAL D2 00:00 FT St. George's 0-4 Swieqi United 0 - 1
UKR D1 00:00 FT FC Shakhtar Donetsk 3-0 Olimpic Donetsk 1 - 0
POL PR 00:00 FT Korona Kielce 0-1 Arka Gdynia 0 - 1
CRO D1 00:00 FT Dinamo Zagreb 1-0 NK Varteks Varazdin 0 - 0
GER Reg 00:00 FT Hertha BSC Berlin Youth 1-2 FC Lokomotive Leipzig 1 - 0
CYP D1 00:00 FT AEP Paphos 1-0 Nea Salamis 0 - 0
INT CF 00:15 FT Gaborone United 1-0 Galaxy 0 - 0
SPA FDH 00:30 FT Jaen Paraiso Interior Futsal 6-4 Catgas Energia Futsal 1 - 1
GER D2 00:30 FT Hamburger SV 0-1 Heidenheimer 0 - 0
TUR D1 00:30 FT Fenerbahce 5-2 Genclerbirligi 3 - 1
GER D2 00:30 FT Arminia Bielefeld 2-2 Karlsruher SC 0 - 1
SPA D2 00:30 FT AD Alcorcon 1-3 Real Oviedo 1 - 2
GER OBW 01:00 FT Eilenburg 2-2 VFL 05 Hohenstein-Ernstthal 0 - 2
SPA FDH 01:00 FT Paruro five foot 2-2 Xota Navarra Futsal 2 - 1
SAPL D1 01:00 FT Supersport United 2-0 Highlands Park 1 - 0
MAL D1 01:00 FT Balzan FC 1-1 Hamrun Spartans 1 - 1
GER OBW 01:00 FT Bramfelder SV 0-2 SV Rugenbergen 0 - 1
FRA D1 01:00 FT Lille 1-0 Stade Brestois 1 - 0
INT CF 01:00 FT Santa Cruz FC 2-1 Nautico (PE) 0 - 1
GER Reg 01:00 FT BSV Rehden 2-2 Havelse 1 - 1
GER D3 01:00 FT Chemnitzer 2-2 Zwickau 2 - 2
DEN SASL 01:00 FT Hobro 0-0 AC Horsens 0 - 0
GER WD1 01:15 FT Bayern Munchen (w) 2-0 SC Freiburg (w) 1 - 0
GER Reg 01:30 FT Koln (Youth) 0-1 Fortuna Koln 0 - 0
GER OBW 01:30 FT SC Victoria Hamburg 10-1 SC Concordia Hamburg 3 - 1
Copa RS U20 01:30 FT Hammarby U20(N) 4-3 Corinthians Paulista (Youth) 1 - 2
GER OBW 01:30 FT TuS Osdorf 2-2 FC Union Tornesch 1 - 1
ROM D1 01:30 FT Steaua Bucuresti 2-0 Gaz Metan Medias 0 - 0
GER OBW 01:30 FT Hamm United 0-1 FC Teutonia 05 0 - 0
CZE D1 01:30 FT Slovan Liberec 0-3 Slavia Praha 0 - 2
Spain D4 02:00 FT CD El Alamo 1-4 CD San Fernando de Henares 1 - 0
ENG PU23 02:00 FT Arsenal U23 3-1 Blackburn Rovers U23 3 - 0
HOL D2 02:00 FT Dordrecht 2-4 SC Cambuur 1 - 4
HOL D2 02:00 FT MVV Maastricht 1-1 FC Utrecht (Youth) 0 - 1
CAF CL 02:00 FT Esperance Sportive de Tunis 1-0 JS kabylie 0 - 0
URU RL 02:00 FT Liverpool Montevideo Reserve 0-1 Nacional de Montevideo Reserves 0 - 0
HOL D2 02:00 FT Den Bosch 2-2 De Graafschap 0 - 0
HOL D2 02:00 FT Go Ahead Eagles 1-1 Jong PSV Eindhoven (Youth) 0 - 0
CAF CL 02:00 FT EL Ahly 2-1 Al-Hilal Omdurman 2 - 0
HOL D2 02:00 FT Almere City FC 3-0 FC Oss 1 - 0
ENG U23 D1 02:00 FT Nottingham Forest U23 3-2 Birmingham City U23 3 - 0
GER OBW 02:00 FT Hamburger SV III 3-3 SV Curslack Neuengamme 1 - 2
ENG PU23 02:00 FT Fulham U23 3-3 West Ham U23 0 - 2
HOL D2 02:00 FT Excelsior SBV 2-1 NEC Nijmegen 0 - 0
SUI D1 02:00 FT Schaffhausen 0-0 Aarau 0 - 0
FRA D3 02:00 FT Toulon 1-2 Boulogne 0 - 1
GER OBW 02:00 FT FC Suderelbe 4-3 Meiendorfer SV 1 - 0
ENG PU23 02:00 FT Southampton U23 2-0 Manchester City U23 2 - 0
HOL D2 02:00 FT FC Eindhoven 1-4 Volendam 0 - 2
FRA D4 02:00 FT Marignane Gignac 1-1 Lyonnais II 0 - 0
HOL D2 02:00 FT SC Telstar 1-1 NAC Breda 0 - 1
HOL D1 02:15 FT AFC Ajax 0-2 Willem II 0 - 1
MAL D2 02:15 FT Mqabba FC 2-1 St. Andrews 0 - 0
POL PR 02:30 FT Gornik Zabrze 4-2 Wisla Krakow 0 - 1
BPL 02:30 FT Racing Genk (w) 3-0 Oud Heverlee Leuven (w) 1 - 0
BEL D1 02:30 FT Red Star Waasland 0-4 Royal Antwerp 0 - 1
WAL FAWC 02:30 FT Briton Ferry Athletic 3-0 Caerau Ely 2 - 0
GIB PD 02:30 FT Lynx FC 4-0 College 1975 FC 1 - 0
BEL D2 02:30 FT KVSK Lommel 3-2 Oud Heverlee 2 - 1
GER D1 02:30 FT Eintracht Frankfurt 2-2 Hertha Berlin 0 - 1
SPA FDH 02:30 FT Palma Futsal 5-3 Cordoba Futsal 2 - 2
BPL 02:30 FT KAA Gent Ladies (w) 2-0 Standard Liege (w) 0 - 0
ENG LCH 02:45 FT Millwall 2-2 Nottingham Forest 1 - 0
FRA D1 02:45 FT Nimes 0-4 Lyon 0 - 1
ITA D1 02:45 FT Inter Milan 0-0 AS Roma 0 - 0
Ire LSL 02:45 FT Tolka Rovers 3-2 Portlaoise AFC 1 - 1
WALC 02:45 FT Colwyn Bay 0-0 Airbus UK Broughton 0 - 0
ARGW D1 03:00 FT Boca Juniors (w) 5-0 Gimnasia LP (W) 3 - 0
SPA D1 03:00 FT Villarreal 0-0 Atletico Madrid 0 - 0
INT CF 03:00 FT Castleknock Celtic 0-4 Bangor Celtic 0 - 2
URU RL 03:00 FT Cerro Largo Reserves 1-1 Racing Club de Montevideo Reserves 0 - 0
WALC 03:00 FT Carmarthen 0-4 Ammanford 0 - 1
ITA D2 03:00 FT Benevento 5-0 Trapani 2 - 0
ADT M 03:00 FT Yupanqui(N) 0-0 Deportivo Paraguayo 0 - 0
CRC U20 03:00 FT Alajuelense U20 0-2 ADR Jicaral U20 0 - 2
SPA D2 03:00 FT Malaga 2-0 Tenerife 1 - 0
ARG B M 03:00 FT Colegiales 0-0 CA Fenix Pilar 0 - 0
Senior C 03:00 FT Home Farm FC 1-2 Crumlin United 1 - 1
Ire LSL 03:15 FT Collinstown 3-1 St John Bosco 0 - 0
POR D1 03:30 FT Boavista FC 1-4 Benfica 1 - 1
Copa RS U20 03:30 FT Nacional Montevideo U20(N) 0-4 River Plate U20 0 - 2
ARG D1 05:00 FT Colon de Santa Fe 0-2 Aldosivi Mar del Plata 0 - 1
Copa RS U20 05:15 FT Atletico Mineiro (Youth)(N) 3-4 Atletico Nacional U20 2 - 2
INT CF 06:00 FT La Horquetta Rangers FC 1-4 Trinidad Tobago Police FC 1 - 2
JAM D1 07:00 FT Waterhouse FC 1-2 Mount Pleasant FA 1 - 2
AUS YL 07:00 FT Adelaide United FC (Youth) 3-2 Melbourne Heart (Youth) 1 - 0
ARG D1 07:10 FT Independiente 0-1 Banfield 0 - 0
Cur L 07:10 FT RKSV Centro Dominguito 1-3 SV Victory Boys
Copa RS U20 07:30 FT Internacional (RS) Youth 0-0 Midtjylland (Youth) 0 - 0
ARG D3FA 07:45 FT Deportivo Maipu 0-1 Ferro Carril Oeste Gral Pico 0 - 0
ARG D3FA 07:45 FT Desamparados 2-2 Huracan Las Heras 0 - 1
COL D2 08:00 FT Boyaca Chico 1-0 Cortulua 0 - 0
USA NPSL 08:30 FT Lone Star Republic FC 2-2 North Texas
BRA LNA 09:00 FT SD Atletico Nacional 2-0 Azuero FC 0 - 0
JPN D1 12:00 FT Shimizu S-Pulse 1-0 Sagan Tosu 0 - 0
JPN D1 12:00 FT Yokohama Marinos 3-0 FC Tokyo 2 - 0
JPN D1 12:00 FT Oita Trinita 0-2 Cerezo Osaka 0 - 1
JPN D1 12:00 FT Consadole Sapporo 1-2 Kawasaki Frontale 1 - 2
JPN D1 12:00 FT Nagoya Grampus 0-1 Kashima Antlers 0 - 1
AUS WAL 12:00 FT Melbourne Victory (w) 1-1 WS Wanderers (w) 1 - 0
JPN D1 12:00 FT Matsumoto Yamaga FC 1-1 Shonan Bellmare 0 - 0
JPN D1 12:00 FT Urawa Red Diamonds 2-3 Gamba Osaka 0 - 1
JPN D1 12:00 FT Hiroshima Sanfrecce 1-0 Vegalta Sendai 0 - 0
JPN D1 12:00 FT Vissel Kobe 4-1 Jubilo Iwata 1 - 0
AUS YL 12:45 FT Sydney FC (Youth) 6-0 Western Sydney Wanderers AM 4 - 0
NZFC 13:00 FT Southern United 2-2 Hawke's Bay United
AUS D1 13:00 FT Wellington Phoenix(N) 2-1 Western Sydney 0 - 0
Ind W-D1 13:05 FT Persipura Jayapura (w) 1-2 PS TIRA (w)
HK PR 13:30 FT Guangzhou R F U19 2-0 Happy Valley 1 - 0
IRN U23 13:35 FT Paykan U23 5-1 Moghavemat Tehran U23
IRN U23 13:40 FT Caspian Kosar U23 0-0 Arvand Charkh Shemiran U23
IY Cup 13:45 FT Hapoel Kfar Saba U19 3-3 Hapoel Mahane Yehuda U19 1 - 0
SAGA 14:15 FT Nepal U23 2-1 Maldives U23
Greece U19 15:00 FT Apollon Smirnis U19 2-2 Ergotelis U19
CAF CoC20 15:00 FT Angola U20(N) 1-0 MozambiqueU20 0 - 0
SA RL 15:00 FT Stellenbosch FC Reserves 1-1 Supersport United Reserves
SA RL 15:00 FT Orlando Pirates Reserves 3-2 Chippa United Reserves
SA RL 15:00 FT Maritzburg United Reserves 0-2 Highlands Park Reserves
INT CF 15:00 FT Moreton Bay United 9-0 Brisbane Knights 3 - 0
SA RL 15:00 FT Mamelodi Sundowns Reserves 3-1 Amazulu Reserves
BSWCP 15:10 FT Versandkostenfrei Beach 2-4 BSC Lions Riviera Beach
IND BLR SD 15:10 FT South United 1-2 Bangalore Independents 1 - 0
AFC WSAG 15:15 FT Nepal (w) 0-1 India (w) 0 - 1
BSWCP 15:25 FT AIS PSJ Beach 5-4 GR Olival Basto Beach
IDN ISL 15:30 FT Persela Lamongan 3-1 PSM Makassar 1 - 1
ITA YTHL 15:30 FT Juve Stabia U20 1-2 Trapani Youth 1 - 2
IND D1 15:30 FT Minerva Academy 1-1 East Bengal 1 - 0
AUS D1 15:30 FT Sydney FC 5-1 Brisbane Roar 3 - 0
ISR CL 15:35 FT Bnei Bir Al Maksur 1-2 FC Alnada Nazareth 0 - 2
IRN U23 15:45 FT Olympic Andisheh U23 0-3 Sorkhpooshan Pakdasht U23
IRN U23 15:45 FT Peyrovan Hejazi U23 2-0 Oghab Tehran U23
IY Cup 16:00 FT Hapoel Akko U19 1-1 Hapoel Haifa U19 0 - 0
Ind W-D1 16:00 FT Arema FC (W) 0-0 Persib Bandung (W)
ROM D2 16:00 FT Metaloglobus 3-0 FK Csikszereda Miercurea Ciuc 0 - 0
BSWCP 16:00 FT CF Intercity Beach 15-4 Los Alcazares Beach
INT CF 16:00 FT AFC Progresul Spartac Bucuresti 1-0 Mostistea Ulmu
ISR U19 16:00 FT Hapoel Nof HaGalil U19 2-2 Hapoel Ramat Gan U19 0 - 1
ROM D2 16:00 FT Gloria Buzau 3-3 Ripensia Timisoara 2 - 1
SVK U19 A 16:00 FT SCP RuzomberokU19 0-5 Slovan Bratislava U19 0 - 2
HUN U19A 16:00 FT Budapest Honved U19 2-1 Puskas Akademia FehervarU19 1 - 1
ROM D2 16:00 FT Scolar Resita 0-1 CS Mioveni 0 - 1
IY Cup 16:00 FT Maccabi Yaffo Kabilio U19 2-1 Beitar Tel Aviv Bat Yam U19
TUR U19 16:05 FT Menemenspor U19 0-0 Genclerbirligi U19
BSWCP 16:10 FT Rostocker Robben Beach Soccer 5-2 CF Chelas Beach
Ken D1 16:15 FT Mount Kenya United 2-2 Vihiga Bullets
INT CF 16:30 FT Ruch Chorzow 3-1 Gwarek Ornontowice
ISR U19 16:30 FT Hapoel Hadera U19 1-2 Hapoel Beer Sheva U19
Greece U19 16:30 FT Asteras Tripolis U19 2-1 AEL Larisa U19 1 - 1
GER U19 17:00 FT Werder Bremen U19 3-1 Dynamo Dresden U19 1 - 0
ITA YTHL 17:00 FT Frosinone U20 3-1 Pisa U19
SPA WD2 17:00 FT Granada CF(w) 1-0 UD Granadilla Tenerife B (w) 1 - 0
BUL D2 17:00 FT Lokomotiv Sofia 2-3 CSKA 1948 Sofia 1 - 1
GER U19 17:00 FT Schalke 04 U19 2-1 Monchengladbach U19 1 - 1
ROM D2 17:00 FT Dunarea Calarasi 1-1 Farul Constanta 0 - 1
Greece U19 17:00 FT Atromitos U19 0-2 Aris Thessaloniki U19 0 - 1
SVK U19 A 17:00 FT MSK Zilina U19 2-1 Trencin U19
GER U19 17:00 FT Chemnitzer U19 0-4 Hamburger SV U19 0 - 2
SPA WD1 17:00 FT CDEF Logrono (w) 1-0 Colegio Aleman Valencia (w) 1 - 0
RUS YthC 17:00 FT PFC Sochi Youth 5-2 Rubin Kazan (R) 3 - 1
ITA YTHL 17:00 FT Udinese U20 1-2 AC Milan U20 0 - 1
ALG U21 17:00 FT NA Hussein Dey U21 2-1 NC Magra U21
GER U19 17:00 FT Kickers Offenbach U19 2-0 Ingolstadt U19 1 - 0
SVK U19 A 17:00 FT FK Zeleziarne Podbrezova U19 3-1 FK Poprad U19 2 - 1
GER U19 17:00 FT Bayer Leverkusen U19 4-0 Viktoria koln U19 1 - 0
ITA YTHL 17:00 FT Lazio U20 0-2 Inter Milan U20 0 - 0
ALG U21 17:00 FT ES Setif U21 2-1 AS Ain Mlila U21
GER U19 17:00 FT Eintracht Frankfurt U19 1-0 SC Freiburg U19 1 - 0
SVK U19 A 17:00 FT FC Nitra U19 1-2 FK Senica U19 0 - 2
GER U19 17:00 FT Fortuna Dusseldorf U19 0-1 VfL Bochum U19 0 - 0
ALG U21 17:00 FT CR Belouizdad U21 1-0 JS Saoura U21
BSWCP 17:00 FT Torrejon Beach 4-10 Torredembarra Beach
GER U19 17:00 FT FSV Mainz 05 U19 3-0 FC Heidenheim U19 2 - 0
ITA YTHL 17:00 FT Lecce U20 0-0 Livorno Youth 0 - 0
TUR U19 17:00 FT Akhisar Bld.Geng U19 1-2 Istanbulspor U19
GER U19 17:00 FT Borussia Dortmund U19 3-1 Wuppertaler SV Borussia U19 1 - 1
Greece U19 17:00 FT Volos Nps U19 0-1 Panathinaikos U19 0 - 1
IRN U23 17:00 FT Baderan Tehran U23 1-2 Cypress teresopolis U23
IND BLR SD 17:10 FT FC Bengaluru United 2-2 Kickstart Karnataka FC
ALG U21 17:15 FT USM Bel Abbes U21 0-2 MC Alger U21
BSWCP 17:20 FT Grande Motte Pyramide Beach 5-4 GO Rhein Main Beach
TUR 3B 17:30 FT Modafen Spor 0-0 Bayrampasa
TUR D3 17:30 FT Bugsasspor 3-0 Hacettepe SK 0 - 0
ITA YTHL 17:30 FT Benevento (Youth) 2-3 Sha LAN U19
TUR 3B 17:30 FT Halide Edip Adivarspor 0-0 Yeni Altindag BS
CECAFA Cup 17:30 FT Djibouti(N) 0-0 Somalia 0 - 0
ITA YTHL 17:30 FT Ascoli U20 6-1 Cosenza Calcio Youth
TUR 3B 17:30 FT Muglaspor 2-3 Batman Petrolspor 1 - 2
IRN U23 17:30 FT Naft Iranian U23 1-4 Niroye Zamini U23
TUR 3B 17:30 FT Silivrispor 1-1 Tire 1922 Spor
IRN U23 17:30 FT Esteghlal Tehran U23 5-0 Saipa U23
ISR CL 17:40 FT Maccabi Ahva Yarka 0-12 Bnei Majdal Krum United 0 - 6
CAF CoC20 17:45 FT Botswana U20(N) 2-2 Malawi U20 0 - 0
RUS YthC 18:00 FT Spartak Moscow Youth 2-1 FK Rostov Youth 1 - 0
UKR U21 18:00 FT FC Mariupol U21 3-1 Lviv U21 1 - 1
HY U19 18:00 FT Almere City FC U19 3-4 Vitesse U19 1 - 2
Por U23 18:00 FT Belenenses U23 1-2 Cova Piedade U23 1 - 0
IRN U23 18:00 FT Abi Pooshan U23 3-2 Raad Sorkh U23
UKR U21 18:00 FT Dinamo KyivU21 1-1 Zorya U21 1 - 0
SPA WD2 18:00 FT Villarreal (w) 0-0 Levante B (w) 0 - 0
Macedonia L W 18:00 FT ZFK AS Junajted Struga (w) 0-0 ZFK Dragon 2014 (w)
IWD1 18:00 FT Empoli (w) 0-3 Fiorentina (w) 0 - 2
UKR U21 18:00 FT Karpaty U21 2-0 Desna Chernihiv U21 1 - 0
TUR D2 18:00 FT Hatayspor 3-0 Boluspor 1 - 0
ALG U21 18:00 FT US Biskra U21 2-0 CA Bordj Bou Arreridj U21 1 - 0
GER U19 18:00 FT MagdeburgU19 3-1 RB LeipzigU19 2 - 1
HK WPR 18:00 FT Wofoo Tai Po Women 1-0 Chelsea SS HK (w)
SPA D3 18:00 FT Sevilla Atletico 1-3 Recreativo Huelva 1 - 3
Por U23 18:00 FT Maritimo U23 0-1 Sporting Lisbon Sad U23 0 - 0
RUS PR 18:00 FT Spartak Tambov 3-0 Gazovik Orenburg 0 - 0
PORJA1 18:00 FT Nacional U19 0-2 Rio Ave U19 0 - 2
SPA LU19 18:00 FT CF Rayo Majadahonda U19 0-2 Union Adarve U19 0 - 0
POR D2 18:00 FT Penafiel 2-2 Porto B 1 - 1
Por U23 18:00 FT Feirense U23 1-3 Estoril U23 1 - 0
BSWCP 18:10 FT Marbella Beach 7-5 Royals Dusseldorf Beach
Macedonia L W 18:10 FT ZFK Kocani (w) 0-6 ZFK Istatov (w) 0 - 1
HK WPR 18:10 FT Citizen AA Women 1-4 Happy Valley Women
AUS WAL 18:15 FT Perth Glory (w) 1-2 Newcastle Jets (w) 0 - 1
Ken D1 18:15 FT Administration Police FC 1-3 Nairobi Star City
Ken D1 18:25 FT Chemelil Sugar 1-2 Weston Shitima
BSWCP 18:25 FT Levante UD Beach Soccer 4-3 Bala Azul Beach Soccer
TUR U19 18:30 FT Gaokaerlishibang U19 1-0 Altay Spor KulubuU19
Greece U19 18:30 FT Platanias U19 1-2 Panahaiki-2005 U19
IDN ISL 18:30 FT PSS Sleman 0-0 Persib Bandung 0 - 0
TUR U19 18:30 FT Kasimpasa U19 0-3 Besiktas JK U19 0 - 2
Kosovo CUP 18:30 FT KF Feronikeli 5-0 A N Prizren
TUR U19 18:30 FT Ankaragucu U19 0-3 Goztepe U19 0 - 1
Kosovo CUP 18:30 FT KF Ballkani 3-0 KF Trepca 89
Greece U19 18:30 FT PAS Lamia U19 0-1 OFI Crete U19 0 - 1
TUR U19 18:30 FT Osmanlispor FK U19 1-0 Buyuksehir BLD.Spor U19
BUL U19 18:30 FT Levski Sofia U19 0-0 Ludogorets Razgrad U19 0 - 0
TUR U19 18:40 FT Erokspor U19 2-1 Balikesirspor U19 2 - 1
SAGA 18:45 FT Sri LankaU23(N) 0-3 Bhutan U23 0 - 1
Ken D1 19:00 FT Fortune Sacco 3-1 Vihiga United
GER WD1 19:00 FT Turbine Potsdam (w) 4-3 FFC Frankfurt (w) 1 - 2
ARGW D1 19:00 FT El Porvenir (w) 0-4 CA Independiente (w)
DAN U19 19:00 FT Lyngby Fodbold Club U19 0-3 FC Kobenhavn U19 0 - 1
BOS PL 19:00 FT FK Tuzla City 1-0 NK Siroki Brijeg 0 - 0
GER U19 19:00 FT Karlsruher SC U19 1-1 Greuther Furth U19 1 - 0
INT CF 19:00 FT Eslovs BK 2-3 Osterlen FF
ITA YTHL 19:00 FT Juventus U20 1-1 Torino U20 1 - 1
ENG PU23 19:00 FT Newcastle U23 0-1 Reading U23 0 - 0
GER Reg 19:00 FT Hannover 96 Am 2-1 Heider SV 1 - 0
GER OBW 19:00 FT TeBe Berlin 4-1 MSV Pampow 0 - 0
GER D2 19:00 FT Greuther Furth 3-1 VfL Bochum 1 - 0
MKD D1 19:00 FT Sileks 3-1 Academy Pandev
ETH PR 19:00 FT Welwalo Adigrat 2-1 Wolaita Dicha
Greece U19 19:00 FT PAOK Saloniki U19 2-0 Xanthi U19
CAE D2 19:00 FT Yafoot FC 3-1 nternational Sporting De Douala
SER D2 19:00 FT Zlatibor Cajetina 0-0 Radnicki 1923 Kragujevac
GER U19 19:00 FT Hoffenheim U19 1-3 VfB Stuttgart U19 0 - 2
TUR D1 19:00 FT Yeni Malatyaspor 1-3 Sivasspor 1 - 2
ENG PU23 19:00 FT Chelsea U23 3-3 Derby County U23 1 - 2
GER OBW 19:00 FT Ludwigsfelder FC 1-4 SC Staaken 1 - 2
BUL D2 19:00 FT Spartak Pleven 1-3 FC Hebar Pazardzhik 0 - 1
ETH PR 19:00 FT Adama City 1-0 Welkite Ketema
BOS PL 19:00 FT Mladost Doboj Kakanj 4-2 NK Celik
GER U19 19:00 FT Alemannia Aachen U19 0-1 MSV Duisburg U19 0 - 0
Ken D1 19:00 FT Nzoia United 1-2 Kakamega Homeboyz
IY Cup 19:00 FT Hakoah Amidar Ramat Gan U19 1-5 Maccabi Shoham U19 1 - 4
SEAG 19:00 FT Vietnam U22(N) 4-0 Cambodia U22 3 - 0
SER D2 19:00 FT Novi Pazar 3-1 Semendrija 1924
GER OBW 19:00 FT Tus Dassendorf 2-0 HSV Barmbek Uhlenhorst 1 - 0
BUL D2 19:00 FT Spartak Varna 0-4 Neff supporting Simic 0 - 4
Croatia U19 L 19:00 FT Zagreb locomotive U19 0-3 NK Varazdin U19
BOS PL 19:00 FT HSK Zrinjski Mostar 1-0 Radnik Bijeljina 0 - 0
GER U19 19:00 FT St. Pauli U19 2-3 VfL Wolfsburg U19 1 - 2
URU U19 19:00 FT Rentistas U19 4-2 Penarol U19
GER D2 19:00 FT Holstein Kiel 2-4 VfL Osnabruck 2 - 1
Ken D1 19:00 FT Modern Coast 1-1 Wu Shuru
BUL D2 19:00 FT Chernomorets Pomorie 0-0 Chernomorets Balchik 0 - 0
SPA LU19 19:00 FT CD Ofra U19 2-3 Acodetti CF U19 1 - 2
BOS PL 19:00 FT Zvi Jerzy Da 1-1 Sarajevo
UKR D1 19:00 FT PFC Oleksandria 3-0 FC Vorskla Poltava 0 - 0
GER U19 19:00 FT Augsburg U19 0-2 Bayern Munchen U19 0 - 1
ROM D2 19:00 FT FC Timisoara 1-0 Pandurii Targu-Jiu
GER Reg 19:00 FT Holstein Kiel II 1-2 Eintracht Norderstedt 1 - 1
URU U19 19:00 FT Santiago Wanderers U19 7-1 Liverpool Montevideo U19
GER D2 19:00 FT Hannover 96 3-2 Erzgebirge Aue 1 - 1
BSWCP 19:00 FT CA Ituzaingo Beach 7-9 River Plate Beach
INT CF 19:15 FT Al Feiha U19 0-0 Al Ansar Sc U19
BUL D1 19:15 FT Botev Plovdiv 3-1 Beroe Stara Zagora 1 - 1
SK CUP 19:30 FT Abha 1-0 Al-Arabi(KSA) 0 - 0
CYP D2 19:30 FT Aris Limassol 1-0 Alki Oroklini 1 - 0
CRO D2 19:30 FT NK Dugopolje 2-2 Kustosija 2 - 0
FRAC 19:30 FT 4 Rivieres 70 0-2 Bourg Peronnas 0 - 1
CYP D2 19:30 FT AE Zakakiou 2-2 Onisilos Sotiras 1 - 2
EGYCup 19:30 FT Al-Ittihad Alexandria 1-0 Al Nasr Cairo 0 - 0
CYP D2 19:30 FT Asil Lysi 3-0 Omonia Aradippou 1 - 0
GER Reg 19:30 FT ETSV Weiche Flensburg 2-1 Oldenburg 0 - 1
CRO D2 19:30 FT HNK Cibalia 0-0 Radnik Sesvete 0 - 0
FRAC 19:30 FT Cote Chaude Sportif 0-1 Le Puy Foot 43 Auvergne 0 - 1
EGYCup 19:30 FT Haras El Hedoud 1-0 Petrojet 0 - 0
CYP D2 19:30 FT Karmiotissa Polemidion 6-1 Omonia Psevda 3 - 0
GER Reg 19:30 FT Bischofswerdaer FV 1-1 Berliner AK 07 0 - 1
CRO D2 19:30 FT NK Dubrava Zagreb 1-0 NK Croatia Zmijavci
ALB D1 19:30 FT Luftetari 0-2 Vllaznia Shkoder
HK WPR 19:30 FT Standard Perpetual MLFA (W) 0-1 Hong Kong FC (W)
CYP D2 19:30 FT Ermis Aradippou 4-2 Digenis Morphou 2 - 1
GER Reg 19:30 FT VSG Altglienicke 0-3 Energie Cottbus 0 - 2
CRO D2 19:30 FT Hrvatski dragovoljac 1-0 NK Solin 0 - 0
ALB D1 19:30 FT KS Bylis 2-1 Partizani Tirana 1 - 1
ENG LCH 19:30 FT Huddersfield Town 0-2 Leeds United 0 - 0
GER OBW 19:30 FT FC Oberlausitz 1-2 SG Union Sandersdorf 1 - 1
FRAC 19:30 FT Prix Les Mezieres 3-1 Quevilly 1 - 0
CYP D2 19:30 FT Akritas Chloraka 0-3 Othellos Athienou 0 - 2
SPA LU19 19:40 FT RC Victoria U19 2-1 AD Huracan U19 0 - 0
SVK D1 20:00 FT Michalovce 2-0 Spartak Trnava 1 - 0
Kuw YL 20:00 FT Al Salmiyah SC U20 1-0 Burgan SC U20 0 - 0
GER D3 20:00 FT TSV 1860 Munchen 1-1 SG Sonnenhof Grossaspach 1 - 0
GER Reg 20:00 FT Alemannia Aachen 1-2 Wuppertaler SV Borussia 0 - 1
GER Reg 20:00 FT FC Hansa Luneburg 0-1 SV Drochtersen/Assel 0 - 0
GER OBW 20:00 FT SV Oberachern 2-1 SSV Reutlingen 05 0 - 1
GER Reg 20:00 FT Saarbrucken 7-0 Rot-Weiss Koblenz 6 - 0
SVK D1 20:00 FT MFK Ruzomberok 0-0 Zlate Moravce 0 - 0
GRE D21 20:00 FT Kalamata AO 0-1 Trikala 0 - 0
GER D3 20:00 FT Magdeburg 0-2 Ingolstadt 0 - 1
GER Reg 20:00 FT FSV Mainz 05 (Youth) 2-1 FSV Frankfurt 1 - 0
GER OBW 20:00 FT Freiberg 1-2 SV Linx 1 - 2
FRA U19 20:00 FT Nantes U19 3-1 Trelissac U19
TUN D1 20:00 FT US Ben Guerdane 0-0 Club Africain 0 - 0
GER Reg 20:00 FT Bahlinger 0-1 TSG Hoffenheim (Youth) 0 - 0
SVK D1 20:00 FT Sokol Dolna Zdana 2-1 SKF Sered 1 - 0
GER D3 20:00 FT Kaiserslautern 1-0 Hallescher FC 0 - 0
GER Reg 20:00 FT Astoria Walldorf 4-0 TSG Balingen 1 - 0
GER OBW 20:00 FT Sandhausen II 0-4 FSV 08 Bissingen 0 - 2
FRA U19 20:00 FT Castelnau le Cres U19 1-1 Colomiers U19 0 - 0
TUN D1 20:00 FT C.A.Bizertin(N) 1-1 Etoile Metlaoui 0 - 1
GER D3 20:00 FT Wurzburger Kickers 3-1 Viktoria koln 0 - 0
GER Reg 20:00 FT SV Rodinghausen 4-1 Monchengladbach AM. 2 - 0
SVK D1 20:00 FT Nitra 1-1 Trencin 0 - 0
FRAC 20:00 FT Annecy 1-2 Chambly FC 0 - 0
GER D3 20:00 FT Carl Zeiss Jena 0-3 Unterhaching 0 - 2
CAF CL 20:00 FT Petro Atletico de Luanda 1-1 USM Alger 0 - 0
GER Reg 20:00 FT SSV Ulm 1846 2-0 FC 08 Hombrug 1 - 0
GER Bbe 20:00 FT Hessen Kassel 6-1 Bad Vilbel 4 - 0
GER D3 20:00 FT Uerdingen KFC 05 4-1 Hansa Rostock 2 - 1
GER Reg 20:00 FT VFB Homberg 0-2 Bergisch Gladbach 09 0 - 1
ISR D1 20:00 FT Hapoel Raanana 1-1 Hapoel Kfar Saba 1 - 0
CAF CL 20:00 FT FC Platinum(N) 0-3 ES du Sahel 0 - 1
GER Reg 20:00 FT FC Giessen 1-1 FK Pirmasens 1 - 0
FRAC 20:15 FT Chartres FC 0-1 Caen 0 - 1
CECAFA Cup 20:15 FT Uganda 2-1 Burundi 2 - 0
FRAC 20:15 FT Pontivy Stade 0-1 Lorient 0 - 0
FRA U19 20:30 FT LensU19 2-2 Quevilly US U19
HUN D1 20:30 FT Mezokovesd Zsory 0-1 Diosgyor VTK 0 - 0
TUR D2 20:30 FT Karagumruk 0-0 Balikesirspor 0 - 0
CZE D1 20:30 FT Teplice 2-1 Tescoma Zlin 0 - 0
RUS PR 20:30 FT FC Krasnodar 1-1 CSKA Moscow 0 - 1
CZE D1 20:30 FT Opava 1-2 Baumit Jablonec 0 - 0
SAPL D1 20:30 FT Black Leopards 0-0 AmaZulu 0 - 0
CAF CoC20 20:30 FT Zambia U20 2-0 Comoros U20 0 - 0
FRA U19 20:30 FT Nice U19 4-2 Ajaccio U19
SAPL D1 20:30 FT Baroka FC 2-2 Orlando Pirates 0 - 1
FRA U19 20:30 FT Paris Saint Germain U19 3-0 Lille U19
ALG D1 21:00 FT CR Belouizdad 1-0 JS Saoura 1 - 0
FRAC 21:00 FT Hombourg-Haut 2-1 AJ Auxerre 1 - 0
ITA D2 21:00 FT Cittadella 4-3 Salernitana 3 - 1
ITA C1 21:00 FT Pro Vercelli 0-0 Pistoiese 0 - 0
CRO D1 21:00 FT HNK Gorica 2-0 Slaven Koprivnica 2 - 0
ALG D1 21:00 FT USM Bel Abbes 3-1 MC Alger 1 - 1
MAR D1 21:00 FT Union Touarga Sport Rabat 1-0 Maghrib Association Tetouan 1 - 0
ITA D2 21:00 FT Pescara 2-2 Venezia 1 - 0
ITA C1 21:00 FT US Pianese 1-2 Pontedera 0 - 1
ALG D1 21:00 FT ES Setif 4-0 AS Ain Mlila 3 - 0
FRAC 21:00 FT St Pryve St Hilaire 6-0 Saint Georges 2 - 0
ITA D2 21:00 FT Empoli 2-1 Ascoli 0 - 1
ALG D1 21:00 FT NA Hussein Dey(N) 0-1 MC Magra 0 - 0
FRAC 21:00 FT Cournon 0-2 Chamois Niortais 0 - 1
POL PR 21:00 FT Jagiellonia Bialystok 0-1 Zaglebie Lubin 0 - 1
ITA D2 21:00 FT Spezia 2-0 Livorno 1 - 0
ISL 21:00 FT Northeast United 0-3 Atletico De Kolkata 0 - 2
WALC 21:30 FT Barry Town AFC 0-1 Newtown AFC 0 - 0
TUR D1 21:30 FT Ankaragucu 1-3 Goztepe 1 - 1
SER D1 21:30 FT Crvena Zvezda 3-1 FK Spartak Zlatibor Voda 2 - 1
BUL D1 21:30 FT Ludogorets Razgrad 1-1 Cherno More Varna 0 - 1
SVK D1 21:30 FT Slovan Bratislava 2-0 Dunajska Streda 1 - 0
ENG CS 22:00 FT Tonbridge Angels 3-2 Billericay Town 0 - 2
ENG CN 22:00 FT Darlington 2-0 Chester FC 2 - 0
SPA WD1 22:00 FT Sporting De Huelva (w) 0-2 Real Sociedad (w) 0 - 2
NIR D1 22:00 FT Linfield FC 1-0 Cliftonville 0 - 0
EGYCup 22:00 FT Tala'ea EI-Gaish 1-0 Dekernes 0 - 0
POR D1 22:00 FT Maritimo 2-2 Santa Clara 1 - 1
ENG Conf 22:00 FT Eastleigh 1-1 Ebbsfleet United 1 - 1
ENG L1 22:00 FT Rotherham United 0-1 Rochdale 0 - 1
SCO L2 22:00 FT Edinburgh City 2-1 Cove Rangers 2 - 1
ENG L2 22:00 FT Cambridge United 1-0 Plymouth Argyle 1 - 0
SCO L1 22:00 FT Raith Rovers 1-0 Airdrie United 1 - 0
ENG LCH 22:00 FT Sheffield Wednesday 2-1 Brentford 0 - 1
NIR D1 22:00 FT Carrick Rangers 3-0 Institute FC 1 - 0
ENG CS 22:00 FT Dorking 1-0 Weymouth 1 - 0
ENG CN 22:00 FT Kidderminster Harriers 1-3 Boston United 1 - 1
ENG L1 22:00 FT Gillingham 1-0 Sunderland A.F.C 0 - 0
SCO CH 22:00 FT Dunfermline Athletic 3-1 Greenock Morton 1 - 0
ENG LCH 22:00 FT Reading 2-3 Birmingham City 1 - 1
ENG Conf 22:00 FT Woking 2-1 Hartlepool United 0 - 1
ENG L1 22:00 FT Blackpool 3-1 Fleetwood Town 1 - 0
ENG L2 22:00 FT Bradford City 1-0 Newport County 0 - 0
ENG CS 22:00 FT St Albans City 1-1 Hampton Richmond Borough 1 - 0
ENG CN 22:00 FT Curzon Ashton FC 2-0 Hereford United 2 - 0
NIR D1 22:00 FT Glenavon Lurgan 1-3 Larne FC 0 - 2
ENG Conf 22:00 FT Dover Athletic 0-2 Boreham Wood 0 - 1
ENG L1 22:00 FT Bolton Wanderers 2-2 AFC Wimbledon 0 - 1
SCO L2 22:00 FT Cowdenbeath 0-0 Elgin City 0 - 0
ENG L2 22:00 FT Colchester United 1-0 Salford City 0 - 0
SCO PR 22:00 FT Motherwell 1-0 Heart of Midlothian 1 - 0
SCO L1 22:00 FT Peterhead 3-0 Stranraer 1 - 0
ENG LCH 22:00 FT Luton Town 2-1 Wigan Athletic 0 - 1
ENG CS 22:00 FT Concord Rangers 5-0 Eastbourne Borough 4 - 0
ENG CN 22:00 FT Kettering Town 0-0 York City 0 - 0
ALG D1 22:00 FT Biskra 0-0 CA Bordj Bou Arreridj 0 - 0
FRAC 22:00 FT Guichen 2-1 Le Rheu 1 - 0
SCO CH 22:00 FT Dundee United 2-1 Alloa Athletic 1 - 1
ENG LCH 22:00 FT Middlesbrough 1-0 Charlton Athletic 1 - 0
ENG Conf 22:00 FT Stockport County 4-2 Chorley FC 2 - 1
ENG L1 22:00 FT Tranmere Rovers 1-1 Accrington Stanley 1 - 1
ENG L2 22:00 FT Stevenage Borough 0-0 Crawley Town 0 - 0
ENG CS 22:00 FT Slough Town 1-0 Braintree Town 0 - 0
ENG CN 22:00 FT Bradford Park Avenue 2-0 Altrincham 1 - 0
ENG L2 22:00 FT Oldham Athletic 1-1 Leyton Orient 1 - 1
NIR D1 22:00 FT Dungannon Swifts 3-1 Warrenpoint Town 1 - 1
POR D2 22:00 FT Cova Piedade 0-0 Vilafranquense 0 - 0
ENG CN 22:00 FT Southport FC 1-0 Gloucester City 1 - 0
ENG L1 22:00 FT Bristol Rovers 4-2 Southend United 0 - 2
SCO L2 22:00 FT Albion Rovers 2-0 Queen's Park 2 - 0
SPA D2 22:00 FT SD Huesca 0-2 Rayo Vallecano 0 - 1
ENG L2 22:00 FT Forest Green Rovers 0-2 Scunthorpe United 0 - 0
SPA D3 22:00 FT Real Sociedad B 4-2 SD Amorebieta 2 - 1
SCO PR 22:00 FT Livingston 3-0 Kilmarnock 0 - 0
ENG Conf 22:00 FT Chesterfield 1-2 Bromley 1 - 0
ENG LCH 22:00 FT Hull City 2-1 Stoke City 0 - 1
ENG CS 22:00 FT Chelmsford City 4-1 Hungerford Town 2 - 0
SCO L1 22:00 FT East Fife 0-0 Falkirk 0 - 0
ENG CN 22:00 FT Guiseley 0-2 Brackley Town 0 - 0
SCO CH 22:00 FT Arbroath 1-1 Dundee 1 - 0
ENG Conf 22:00 FT Notts County 1-1 Sutton United 1 - 0
ENG L1 22:00 FT Portsmouth 2-2 Peterborough United 1 - 1
SCO L2 22:00 FT Stirling Albion 2-4 Brechin City 2 - 2
ENG L2 22:00 FT Exeter City 3-2 Northampton Town 1 - 1
ENG LCH 22:00 FT Blackburn Rovers 1-0 Derby County 0 - 0
ENG CS 22:00 FT Oxford City 1-4 Maidstone United 0 - 1
ENG CN 22:00 FT AFC Telford United 0-2 Farsley Celtic 0 - 0
ENG L2 22:00 FT Port Vale 0-1 Walsall 0 - 0
CYP D1 22:00 FT Anorthosis Famagusta FC 2-0 AEL Limassol 2 - 0
NIR D1 22:00 FT Crusaders 0-1 Ballymena United 0 - 0
POR D2 22:00 FT Nacional da Madeira 1-0 SC Farense 1 - 0
UKR D1 22:00 FT Kolos Kovalyovka 4-0 Dnipro-1 1 - 0
ENG CN 22:00 FT Leamington 2-2 Spennymoor Town 1 - 2
ENG L1 22:00 FT Coventry City 1-1 Ipswich Town 0 - 1
SCO CH 22:00 FT Queen of South 1-2 Partick Thistle 1 - 0
ENG L2 22:00 FT Mansfield Town 0-3 Cheltenham Town 0 - 1
SCO PR 22:00 FT Hibernian 3-0 Aberdeen 0 - 0
ENG Conf 22:00 FT Barrow 1-0 Aldershot Town 1 - 0
ENG LCH 22:00 FT Cardiff City 3-2 Barnsley 1 - 1
ENG Conf 22:00 FT Yeovil Town 2-0 Halifax Town 1 - 0
ENG CS 22:00 FT Bath City 0-0 Wealdstone FC 0 - 0
SCO L1 22:00 FT Dumbarton 0-2 Montrose 0 - 1
ENG CS 22:00 FT Welling United 2-0 Hemel Hempstead Town 1 - 0
ENG CN 22:00 FT Gateshead 3-1 Alfreton Town 1 - 0
EGYCup 22:00 FT Ismaily 2-0 Ilameen 2 - 0
ENG Conf 22:00 FT Harrogate Town 2-1 Torquay United 1 - 0
ENG L1 22:00 FT Burton Albion 0-2 Lincoln City 0 - 1
SCO L2 22:00 FT Stenhousemuir 1-2 Annan Athletic 1 - 1
ENG L2 22:00 FT Grimsby Town 0-3 Swindon Town 0 - 2
ENG LCH 22:00 FT Fulham 1-2 Bristol City 0 - 1
LUX Cup 22:00 FT F91 Dudelange 4-1 US Mondorf-les-Bains 1 - 1
NIR D1 22:00 FT Coleraine 2-2 Glentoran FC 0 - 2
ENG CS 22:00 FT Dulwich Hamlet 1-1 Dartford 0 - 0
ENG CN 22:00 FT Kings Lynn 3-0 Blyth Spartans 2 - 0
Por U23 22:00 FT Leixoes U23 1-0 Vitoria Setubal U23 1 - 0
ENG L1 22:00 FT Doncaster Rovers 1-1 Milton Keynes Dons 0 - 0
SCO CH 22:00 FT Inverness 2-0 Ayr United 1 - 0
SCO PR 22:00 FT Hamilton Academical 0-1 Saint Mirren 0 - 0
ENG LCH 22:00 FT Queens Park Rangers (QPR) 2-0 Preston North End 1 - 0
ENG Conf 22:00 FT Wrexham 2-0 Solihull Moors 2 - 0
ENG L1 22:00 FT Oxford United 0-0 Shrewsbury Town 0 - 0
ENG L2 22:00 FT Morecambe 1-1 Carlisle United 0 - 0
SCO L1 22:00 FT Clyde 0-0 Forfar Athletic 0 - 0
QATL CUP 22:10 FT Al-Arabi SC(N) 2-2 Al Duhail 1 - 1
QATL CUP 22:10 FT Qatar SC(N) 0-1 Al Khor SC 0 - 0
QATL CUP 22:10 FT Al-Sailiya(N) 1-2 Al-Garrafa 0 - 1
FRAC 22:30 FT Raon L Etape 6-2 Boulay 4 - 1
ISR D1 22:30 FT Hapoel Haifa 3-0 Bnei Yehuda Tel Aviv 1 - 0
GER Reg 22:30 FT Rot-Weiss Oberhausen 1-0 Schalke 04 (Youth) 1 - 0
MAR D1 22:59 FT RCOZ Oued Zem 3-1 Olympique de Safi 1 - 1
TUR D2 22:59 FT Akhisar Bld.Geng 4-3 Istanbulspor 1 - 0
CZE D1 22:59 FT Synot Slovacko 2-1 FC Viktoria Plzen 1 - 1
SPA D3 22:59 FT CD Guijuelo 3-0 Burgos CF 1 - 0
HUN D1 22:59 FT ZalaegerzsegTE 2-0 Kaposvar 2 - 0
RUS PR 22:59 FT Terek Grozny 0-1 FC Ufa 0 - 1
AUT D1 22:59 FT Red Bull Salzburg 5-1 WSG Wattens 3 - 0
SAPL D1 22:59 FT Cape Town City 0-1 Chippa United 0 - 1
FRAC 22:59 FT Saint Quentin 1-3 Grande Synthe 0 - 0
BEL D2 22:59 FT KFCO Wilrijk 1-1 Excelsior Virton 0 - 0
HUN D1 22:59 FT Ujpesti(N) 1-0 Varda SE 1 - 0
SUI D1 22:59 FT Chiasso 0-1 Grasshopper 0 - 0
ROM D1 22:59 FT Chindia Targoviste 2-1 Politehnica Iasi 0 - 0
AUT D1 22:59 FT TSV Hartberg 3-2 St.Polten 2 - 0
FRAC 22:59 FT Stade Poitevin 1-3 Rodez Aveyron 1 - 0
HUN D1 22:59 FT Fehervar Videoton 0-2 Paksi SE Honlapja 0 - 0
AUT D1 22:59 FT Wolfsberger AC 1-3 LASK Linz 0 - 2
GRE D1 22:59 FT PAOK Saloniki 2-0 SKODA Xanthi 0 - 0
FRAC 22:59 FT Mulhouse 2-3 Epinal 1 - 3
HUN D1 22:59 FT Debrecin VSC 1-1 Budapest Honved 0 - 1
CRO D1 23:30 FT Inter Zapresic 1-1 Hajduk Split 1 - 1
SUI D1 23:30 FT Kriens 2-1 FC Wil 1900 2 - 0
ISR D1 23:30 FT Hapoel Kiryat Shmona 1-0 Sectzya Nes Ziona 0 - 0
POL PR 23:30 FT Lech Poznan 2-0 LKS Lodz 0 - 0
ITA C1 23:30 FT Paganese 1-1 Catanzaro 1 - 0